Byty pronájem

realitni inzerce zdarma

Pronájem je stále častější

Pronájem bytu je stále častěji vyhledávaná forma bydlení. V zahraničí je bydlení v pronájmu jednou z nejčastějších forem bydlení vůbec. U nás převažuje bydlení v bytech v osobním vlastnictví a družstevní bydlení. V poslední době se zvyšuje zájem o pronájmy i u nás. Na co si dát při pronájmu bytu pozor?

Vždy právníka!!

Jednou z nejčastějších chyb při sjednávání pronájmu je podpis nájemní smlouvy ve spěchu. Nájemní smlouvu mají většinou připravenou pronajímatelé a může se stát, že smlouva je pro nájemce nevýhodná. Nájemce většinou na pronájem spěchá a problém s nevýhodnou smlouvou nastane později, kdy už může být na řešení problému pozdě. Proto si vždy ve vlastním zájmu nechte smlouvu zkontrolovat právníkem a až potom podepište!! Věřte, že náklady na právníka cca 1000 Kč se vám učitě vyplatí.

Krátká výpovění lhůta

I když jsou často byty pronajímány dlouhodobě, nikdy nevíme, jaká životní situace může tuto představu o dlouhodobém nájmu změnit. Je proto důležité, abyste v případě potřeby mohli nájemní smlouvu bez sankcí vypovědět nejdéle v horizontu 3 měsíců. Toto ujednání je samozřejmě nutné mít přímo ve smlouvě.

Vybrané inzeráty:


Levný stavební pozemek Lipno

Prodej krásného stavebního pozemku přímo v centrální oblasti Lipna. Tento levný stavební pozemek na Lipně je územním plánem určen k zastavění. Nachází se na krásném místě přímo v centru obce Černá v Pošumaví. Podrobný popis včetně fotografií naleznete na R7.cz, popř. napiště na email info@reality7.cz